Naturalnie zaangażowani - biznes na pomoc naturze

Czy docierają do Ciebie niepokojące wieści dotyczące złego stanu powietrza? Czy jako przedsiębiorca, chciałbyś coś z tym zrobić, ale nie wiesz od czego zacząć lub po prostu nie masz czasu? 

Z myślą o takich osobach jak Ty świadomych, dla których społeczna odpowiedzialność biznesu to nie tylko kwestia mody, które chciałyby zrobić coś dobrego dla nas wszystkich, stworzyliśmy program, który pozwoli nam wspólnie chronić przyrodę.

Kierujemy do Ciebie propozycję aktywnego włączenia się w ochronę przyrody oraz kształtowanie i poprawę warunków do życia w mieście.

W ostatnim czasie uwagę nas wszystkich, przykuwają niepokojące informacje dotyczące złego stanu powietrza w Polsce i zjawiska smogu. Jedną z przyczyn takiej sytuacji jest masowa wycinka drzew, które pełnią funkcję naturalnego filtra powietrza.

Celem, który stawia przed sobą Fundacja alter eko jest ochrona przyrody i poprawa warunków życia mieszkańców Warszawy. W 2016 r. Fundacja prowadziła badania na temat gospodarowania drzewostanem w Warszawie. Dane przekazane przez miasto wskazują, iż w ciągu ostatnich 5 lat, w Warszawie, wyciętych zostało ponad 110 tysięcy drzewOznacza to, iż dziennie w stolicy znika aż 60 drzewW zamian za usunięte drzewa posadzonych zostało tylko 50 tysięcy sztuk,   a więc ponad 60 tysięcy drzew zniknęło bezpowrotnie, a ich strata nie została w żaden sposób zrekompensowana!

Co możesz zrobić?

W ramach programu Naturalnie zaangażowani przygotowaliśmy serię działań, które pozwolą nam wspólnie chronić przyrodę. Proponujemy wybrać te, które najbardziej odpowiadają wizji, misji i celom Twojej firmy:

  • Sadzenia drzew na terenie leśnym

Podczas tego typu działania, pracownicy mogą aktywnie włączyć się w sadzenia drzew. Na specjalnie przygotowanym terenie uczestnicy sadzą sadzonki drzew, przeznaczone do uprawy leśnej, przyczyniając się tym samym do zwiększenia zalesienia. Akcja może być poszerzona o warsztaty ekologiczne i twórcze, np. art-recyklingowe dla całych rodzin.

W 2013 i 2014 roku Fundacja zorganizował akcję sadzenia kilkuset drzew w Nadleśnictwie Chojnów i Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, połączoną z całodziennym rodzinnym piknikiem ekologicznym.

  •  Sadzenia drzew w mieście 

Podczas akcji, drzewa sadzone są przez ekipę wykwalifikowanych pracownikówspecjalistycznych firm. W mieście sadzone są najczęściej duże, dorodne drzewa, wymagające spełnienia wytycznych miasta, co do parametrów, miejsca zasadzenia i metod pielęgnacji. Posadzone drzewa zostaną opatrzone pamiątkową tabliczką z informacją o darczyńcy.

W 2016r. Fundacja, we współpracy z miastem, posadziła ponad 80 drzew w Warszawie.

 

  • Pielęgnacja terenu zielonego  skweru, parku lub ogrodu

Wydarzenie polega na wsparciu działań polegających na pielęgnacji roślin na terenie zielonym, m.in. poprzez sadzenie krzewów i bylin. W tej opcji możliwe jest także rozbudowanie działań o rodzinny piknik, czy prelekcje ekologiczne i warsztaty.

W 2014 Roku Fundacja zrealizowała całodzienną akcję pielęgnacji zieleni w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie, połączoną z piknikiem rodzinnym.

  • Wolontariat pracowniczy stworzenie ogrodu lub rewitalizacja zielonych terenów przy placówkach oświatowych i prospołecznych

W ramach tego wyboru Twoja firma może przyczynić się do poprawy jakości przestrzeni życia dzieci ze szkół, czy podopiecznych placówek socjalnych. Możemy wspólnie zaplanować i utworzyć przyszkolny ogród, czy też nadać drugie życie zaniedbanemu skwerkowi lub zieleńcowi. 

Nasza Fundacja współpracuje z wieloma szkołami z terenu całej Polski, które często pytają nas o możliwość wsparcia w zakresie zazielenia zaniedbanych przestrzeni. Taka nowo powstała, lub odnowiona zieleń z pewnością poprawi jakość życia obcujących z nią osób. 

Nasze wspólne działania mogą mieć realny wpływ na środowisko!

Chcesz dowiedzieć się więcej, umówić się na spotkanie, napisz pod adres:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.  lub zadzwoń: 502 627 651

Zapraszamy do współpracy!