8 czerwca - Ekopiknik w Mieście Cypel

 

Fundacja alter eko serdecznie zaprasza na Ekopiknik, który odbędzie się

już 8 czerwca w zielonej przestrzeni Cypla Czerniakowskiego.

Na terenie Miasta Cypel (ul. Zaruskiego 6) w godz. 10.00-17.00 będzie można zaopatrzyć się w zdrową lokalną żywność, kupić oryginalną biżuterię oraz rękodzieło recyklingowe, jak również piknikować na trawie

ze znajomymi i rodziną.

 

Ekopiknik to nie tylko miejsce zakupów i odpoczynku. Tu w każdą, drugą sobotę miesiąca oddasz zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny*, a w zamian otrzymasz vouchery do kawiarni Starbucks oraz sadzonki roślin.

 

Zapraszamy wszystkich do wspólnego zagospodarowania zielonej strefy nadwiślańskiej i domku ogrodnika, w którym prowadzić będziemy cykliczne warsztaty edukacyjne. W wydzielonej części stworzymy ogródek, w którym można będzie samodzielnie posadzić typowe polskie warzywa, zioła i owoce, pielęgnować je i zbierać plony.

 

Wszystkie dzieci zapraszamy na warsztaty kulinarne pt. „Śniadanie na trawie”. Będzie to okazja do poznania tradycyjnych zapachów i wyjątkowych smaków z różnych regionów Polski. Na stole pod chmurką zagoszczą soczyste warzywa, chrupiąca rzodkiewka i sałata, pierwsze pomidory i ogórki, tradycyjnie wypiekany chleb, pełnowartościowe masło i mleko. Dzieci przygotują przysmaki z wykorzystaniem naturalnych produktów i nowalijek, stworzą własne wiosenne menu, a efektami swojej pracy poczęstują rodziców.

Będzie zdrowo, radośnie i kolorowo!

 

 

 

 PRZYJDŹ NA ZIELONĄ STRONĘ MIASTA!

ZAPRASZAMY!

*Elektroodpady to zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Są nimi zużyte, przestarzałe lub zepsute pralki, lodówki, komputery, telefony, świetlówki i żarówki energooszczędne, telewizory, sprzęt audio, żelazka, telefony, wiertarki i inne podobne sprzęty zasilane na prąd lub na baterie. Wyrzucając elektroodpady do śmietnika stwarzamy zagrożenie dla środowiska oraz łamiemy prawo!