24 godziny bez plastikowej słomki

Słomki z tworzyw sztucznych są wykonane z polistyrenu (tworzywo sztuczne, o którym wiadomo, że jest rakotwórcze i mutagenne), polipropylenu lub polietylenu. Dla środowiska są olbrzymim obciążeniem, ponieważ  nie są recyklingowane. Skutkiem czego olbrzymia część używanych przez nas słomek kończy w głębinach oceanicznych i na wybrzeżach mórz, stanowiąc zagrożenie dla ekosystemu i zanieczyszczając środowisko wodne.

Dziennie używamy ponad 500 milionów słomek! Nam służą tylko przez kilka minut, w oceanach krążą przez tysiące lat. Zastanówmy się, czy w tym kontekście słomka jest nam niezbędna?

Jeśli Wasz lokal oferuje słomki, przyłącz się do ruchu odpowiedzialnego, ekologicznego biznesu i edukuj swoich klientów. Daj im informację i wybór. Nasza akcja trwa 24 godziny, kiedy w ogóle rezygnujemy ze słomek, ale Wy możecie potraktować to jako punkt zwrotny do redukcji odpadów w Waszym lokalu i w ten sposób przysłużyć się środowisku.

Co możesz zrobić?

1. Przyłącz się do wydarzenia na fb „24 godziny bez plastikowej słomki”  i poinformuj o nich swoich znajomych!

2. Zawieś informację na swoim profilu o akcji - informuj, edukuj! 

(pobierz cp)

3. Nie serwuj słomek bezpośrednio do napoju, a umieść je w pojemniku do własnej decyzji klienta (możesz zrobić więcej i oferować słomki biodegradowalne lub wielorazowego użytku).

4. Pobierz przydatne informacje, wydrukuj i przywieś przy pojemniku ze słomkami. (pobierz plakat)

5. Poinformuj nas o swoich działaniach, byśmy mogli promować Twój lokal jako odpowiedzialny społeczno-ekologicznie.

 

Dziękujemy!