Mniej odpadów - więcej życia

Już 18 sierpnia, tym razem w Gdyni, w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, startuje kolejna edycja wyjątkowego wydarzenia, jakim są Targi Zero Waste - sposób na oszczędny i ekologiczny styl życia. Impreza dedykowana jest wszystkim tym, którzy chcieliby uprościć swoje życie i ograniczyć ilość generowanych odpadów w domu, w pracy, podczas podróży.

Przewodnie tematy letniej edycji Targów Zero Waste to bezodpadowe podróżowanie oraz czystość mórz i oceanów. Podczas Targów będzie można, m.in. wymienić elektroodpady na gadżety ekologiczne, zaopatrzyć się w bezodpadowe niezbędniki, ułatwiające ograniczanie wytwarzania odpadów (domowe kompostowniki, torby, termokubki, produkty kosmetyczne i spożywcze bez opakowań, filtry do wody, dekoracje z recyklingu i wiele innych), wystawić oraz nabyć rzeczy na garażówce, wziąć udział w konkursach zero waste, skosztować kuchni bezodpadowej, przerobić stare w nowe.

Targom Zero Waste towarzyszyć będą ponadto imprezy, takie jak: warsztaty, wykłady, pokazy livecooking zero waste, panele i dyskusje, zabawy dla dzieci oraz pokazy filmów tematycznych. Szczegóły na www.targi-zerowaste.pl.

Targi Zero Waste Gdynia 2018 zostały objęte Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdyni.