Współpraca za szkołami

Fundacja alter eko od początku ściśle współpracuje ze szkołami. Wspólnie realizowaliśmy wiele projektów związanych zarówno z tematyką przyrodniczą, jak i ekologiczną dotyczącą m.in. odpadów. Prowadzimy zarówno warsztaty w salach szkolnych, jak i terenowe w formie eko-questów. Mamy za sobą także kilka zrealizowanych konkursów z wiedzy przyrodniczej. Opracowaliśmy różne publikację przeznaczone dla nauczycieli, w tym scenariusze zajęć – wszystkie są dostępne w zakładce „nasze wydawnictwa”.

Osoby działające w Fundacji posiadają bogate doświadczenie w roli edukatorów ekologicznych. Nie tylko doświadczenie jest naszą mocną stroną – Fundacja dysponuje świetnie wyposażaną bazą do zajęć laboratoryjnych i terenowych, m.in. mikroskopy, klucze do rozpoznawania drzew, lupy, lornetki, pojemniczki do obserwacji owadów, przyrządy do badania gleby, wody i inne. Dodatkowo, posiadajmy autorskie gry podłogowe, w których uczniowie grając przemieszczają się ogromnej planszy.

Zapraszamy szkoły do dołączenia do naszego programu „Odzyskomania”. Jest to bezpłatny, realizowany w trybie ciągłym program polegający na zbiórce elektroodpadów i wymianie ich na atrakcyjne nagrody z naszego katalogu. Wśród nagród wymienić możemy: książki, sprzęt laboratoryjny, sprzęt sportowy, laptopy, drukarki, czy nowość w naszej ofercie – drzewa!

Co oferujemy szkołom?

- bezpłatny program wymiany elektroodpadów na nagrody „Odzyskomania”

- bezpłatny wynajem sprzętu laboratoryjnego z bazy „EDUlab”

- przeprowadzenie zajęć ekologicznych na wybrany temat

- realizację terenowych warsztatów przyrodniczych eko-quest

Zapraszamy do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.