program zieleń i kropka 2018

Program „Zieleń i kropka” ma na celu tworzenie ogrodów społecznościowych, w których mieszkańcy Warszawy będą mogli odpocząć w cieniu drzew i realizować swoje ogrodnicze pasje.

Działania kierowane są do placówek oświatowych, oraz lokalnych centrów aktywności lokalnej i sąsiedzkiej, z terenu Warszawy. Co proponujemy?

Dla szkół przygotowaliśmy dwie ścieżki działań:

- w placówkach, które nie posiadają ogrodów będziemy je tworzyć, wspólnie ze społecznością szkolną i lokalną – sąsiadami, rodzicami i dziadkami uczniów, planujemy również warsztaty edukacyjne dla uczniów;

- w placówkach, które już mają ogrody, będziemy je otwierać na społeczność lokalną, tak aby okoliczni mieszkańcy i sąsiedzi mogli korzystać z zielonej przestrzeni, wspierając tym samym działania szkół i przedszkoli.

Centra aktywności lokalnej mogą liczyć na nasze merytoryczne i rzeczowe wsparcie w tworzeniu zielonych, sąsiedzkich przestrzeni. Program jest realizowany od maja do grudnia 2018 roku.

Jak można się zgłosić do programu?

Prosimy o zapoznanie się z Regulaminem programu. Udostępniamy Wam formularz elektroniczny, przez który należy zgłosić się do programu. Na wszelkie pytania chętnie odpowiemy drogą e-mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub telefonicznie: 600 269 540. 

Zapraszamy do współpracy i zazieleniania Warszawy!

Projekt realizuje Fundacja alter eko i Zarząd Zieleni w Warszawie.