Fundacja alter eko na Dniu Ziemi 2013


W niedziele 28 kwietnia 2013 roku na Polach Mokotowskich odbył się festyn z okazji Światowego Dnia Ziemi. Fundacja alter eko uczestniczyła w nim po raz pierwszy, ale na pewno nie ostatni! Tegoroczne obchody związane były z ogólnopolską kampanią edukacyjną "Elektroodpady - proste zasady", dotyczącą właściwego postępowania ze zużytym sprzętem elektrycznym i elektronicznym.

 Pomimo deszczowej pogody i niskiej temperatury zwiedzających było sporo od samego rana. Nasze stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, każdy bez względu na wiek mógł wziąć udział we wspólnej zabawie oraz otrzymać w nagrodę gadżety ekologiczne.

Dużą popularnością cieszyło się przyrodnicze Koło fortuny oraz gra bannerowa „Zielona droga”. Niektóre pytania wydawały się trudne, ale przy małej pomocy animatorów, każde dziecko potrafiło udzielić poprawnej odpowiedzi. W konkursach udział wzięli zarówno najmłodsi jak i osoby starsze. Ponadto udzieliliśmy licznych wskazówek na temat właściwego sposobu postępowania z ZSEE i innymi odpadami.

Dziękujemy za wspólnie spędzony, owocny czas!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wydarzenia w galerii.

 

Dzień Ziemi z Fundacją alter eko dofinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, w formie dotacji, w kwocie 4.350,00 zł