Spotkania z warszawskimi seniorami

Od początku maja prowadzimy zielone spotkania z warszawskimi seniorami. Opowiadamy o naszym projekcie „Akcja:zieleń” i szukamy pięciu grup, które wezmą udział naszych dalszych działaniach. A co proponujemy?

Każda z grup, które zaangażują się w projekt, będzie miała możliwość uczestniczenia w cyklu pięciu spotkań ze specjalistami z dziedziny ochrony środowiska i zieleni miejskiej. Spotkania te zawsze będą dopasowywane do oczekiwań uczestników i mogą stanowić wykłady lub wycieczki terenowe. Dodatkowo, każda z grup uczestników będzie mogła, z nasza pomocą, zagospodarować zielony skwerek, kwietnik, czy ogródek we własnej okolicy!

Za nami już część spotkań i jesteśmy pod wrażeniem wiedzy i zaangażowania seniorów w sprawy zieleni w Warszawie. Podczas naszych wizyt opowiadamy także o drzewach w mieście, ich wpływie na nasz organizm i środowisko życia. Poruszamy też, bardzo lubiany przez seniorów, temat dotyczący leczniczych roślinach i zapomnianych ziołach, które kiedyś powszechnie stosowały nasze bacie, a dziś są postrzegane jako chwasty.

Mamy jeszcze kilka miejsc na spotkania, także zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.