Konferencja Blisko Przyrody

Zapraszamy na konferencje „Blisko Przyrody" w Gdyni na której również my będziemy prezentować idee ogrodów przy szkołach i miejscach aktywności lokalnej. Wydarzenie obejmie obszary: zdrowie, ekologię, edukację, psychologię, partycypację, urbanistykę w uwzględnieniu ich relacji z przyrodą i dobroczynnego wpływu na człowieka, niezależnie od wieku i stopnia sprawności.

Główny cel konferencji to wsparcie rodzin, rodziców, pedagogów, nauczycieli, kadry przedszkoli, animatorów, psychologów, terapeutów zajęciowych, edukatorów ekologicznych, leśników, przyrodników, zwolenników outdooru i wszystkich zainteresowanych życiem, edukacją i odpoczynkiem bliżej przyrody (w duchu friluftsliv) w działaniach dotyczących równoważenia czasu spędzanego w zamkniętych przestrzeniach, często przeładowanego czasem ekranowym/ korzystania z urządzeń mobilnych/ z czasem spędzonym na łonie przyrody dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym seniorów i osoby z niepełnosprawnościami, z uwzględnieniem włączania w działania całych społeczności oraz szerzenie świadomości ekologicznej i pozytywnego wpływu więzi z przyrodą na środowisko naturalne i zachowania proekologiczne.

Kiedy: 13 października 2018

Gdzie: w Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym w Gdyni (aleja Zwycięstwa 96/98, budynek II- Hale Łukowe, wejście od strony restauracji Eureka).

Fundacja Matka Natura organizuje tę konferencję razem z Laboratorium Innowacji Społecznych.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, jednak wymaga zapisania się.

Szczegółowe informacje, harmonogram oraz zapisy na Konferencję znajdują się na stronie www.bliskoprzyrody.pl

FB: https://www.facebook.com/events/323193018448288/

Konferencja została objęta Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego oraz Prezydenta Miasta Gdynia oraz została dofinansowana ze środków Gdyni Rodzinnej. Patronem Medialnym jest Radio Gdańsk.